سوال و جواب کاسمسا

اولین و بزرگترین سرویس سوال و جواب فارسی در جهان

جستجوی سوال و جواب

آرشیو سوالات

کاربر مهمان
این سوال در 235روز پیش در گروه سفر و توریسم پرسیده شده

شرایط ویزا سفر به فرانسه

سلام هم میهنان

من چند تا سوال دارم

میخوام به فرانسه سفر کنم با ویزای گردشگری به همراه همسرم  برای ماه عسل بعد از عروسی

البته عموم تو فرانسه هست

سوال اول اینکه مدت ویزای گردشگری چقدر هست چندروزه باید بریم بیایم

سوال دوم اینکه مثلا من الان اقدام کنم مثلایه ماهه ویزام اوکی بشه ، برای استفاده از این ویزا چقدر وقت دارم ، مثلا میتونم الان که اوکی شد مثلا شهریور ماه سفر کنم ،؟

سوال سوم ایا با ویزای فرانسه میتونم از طریق آلمان برم با فرانسه ، بلیط اشتورتگات آلمان بگیرم و از اونجا به صورت زمینی برم به استراسبورگ فرانسه

سوال چهارم اگه ویزای فرانسه اوکی نشد میتونم برم ترکیه و از اونجا به فرانسه برم ؟

سوال پنجم ، شرایط کلی ویزا رو میخواستم بدونم مثلا چقدر پول باید تو حسابم بلوکه باشه ؟ یا من که خونه عموم میخوام برم آیا نیازی هست هتل رزرو کنم

ممنون میشم اگه کسی که اطلاعات دقیق داره جوابمو بده

ممنون

ارسال کننده پاسخ شرایط ویزا سفر به فرانسه
این پاسخ در 230روز پیش توسط احسان ارسال شده است

قسمت اول: تهیه ویزا
برای گرفتن ویزا دو راه عمده وجود دارد. یکی داشتن دعوت نامه از فرانسه است و درخواست ویزای ملاقات با فامیل و دوم درخواست سفر توریستی. توضیحات کاملی را در مورد چگونگی درخواست ویزای توریستی برای کشور یونان در این پست بخوانید. معتقدم این مقدمات عینا برای سفارت فرانسه تکرار خواهد شد.
دریافت ویزا مشکلاتی و سختی هایی را برای شما به همراه خواهد داشت. تهیه بیمه یا داشتن حساب بانکی با سابقه خوب و یا سند ملکی و یا حتی صف های طولانی و خسته کننده جلوی سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتو. ولی همه این سختی ها و مشکلات را هنگام ورود به پاریس از یاد خواهید برد.
ویزا معمولا سه ماهه صادر میشود و تحویل آن چند روزی قبل از سفر قطعی شما صورت خواهد گرفت (یادتان باشد که سفارت فرانسه بلیط تایید شده رفت و برگشت را به عنوان مدرک مطالبه می کند.)
این وبگاه رسمی سفارت فرانسه است. همه اطلاعات مورد نیازتان را برای تهیه ویزا اینجا پیدا خواهید کرد. در ضمن می توانید به صورت آنلاین درخواست ملاقات کرده و در وقت صرفه جویی کنید.

قسمت دوم: پرواز
این بستگی به شخص شما دارد. اگر مایلید با پروازهای گران قیمت و مرتب اروپایی سفر کنید بلیط شرکت های ک.ال.ام یا ایرفرانس را تهیه کنید. قیمت یک بلیط رفت و برگشت حدود ۷۰۰ یورو خواهد بود. البته این قیمت بسته به زمان مسافرت تغییر خواهد کرد. باید برنامه ریز خوبی باشید و سعی کنید بلیط را حداقل دو ماه زودتر تهیه کنید.
پرواز ایران ایر هیچ وقت آن.تایم نیست. این پرواز که به چارتر ایرانی هم معروف است بسته به شرایط هواپیما و دیگر پروازهای بین المللی ایران ایر ممکن است تا سه ساعت تاخیر داشته باشد. ولی نگران نباشید، بالاخره پرواز خواهید کرد. قیمت بلیط رفت و برگشت با ایران ایر حدود ۴۵۰ هزاز تومان است.
پروازهای ترکیه و قطر هم هستند. اما گفته ها حاکی از آن است که بهترین پرواز برای پاریس پرواز شرکت آذربایجان است. هواپیما ها عالی و پرواز ارزان قیمت. خیابان عباس آباد، خیابان خالد استانبولی پلاک ۱۷٫ حتما مراجعه کنید یا تماس بگیرید. پرواز دوتکه است (تهران / باکو / پاریس) ولی هرکس با این شرکت پرواز کرده راضی بوده.

قسمت سوم: رفت و آمد در پاریس
حتما تا حدودی زبان اینگلیسی را می دانید و حرف می زنید. ولی خیلی نگران نباشید. حتی بدون اینگلیسی صحبت کردن هم می توان به پاریس سفر کرد و لذت برد. پاریس کلا ۶ منطقه دارد. پاریس مورد علاقه ما در منطقه یک واقع است. منطقه یک پاریس، ۲۰ ناحیه دارد. ناحیه ۱۶ پاریس معادل زعفرانیه تهران است و ناحیه بیست معادل ترمینال جنوب. سخن کوتاه، وقتی می گوییم پاریس از منطقه یک و از ناحیه یک تا بیست حرف می زنیم. بخش عمده رفت و آمد در پاریس با مترو و اتوبوس انجام میگیرد. دو نوع مترو دارند. معمولی (metro) و سریع آر.ای.آر (R.E.R). وقتی با بلیط های معمولی ۱٫۴ یورویی سفر کنید می توانید از متروی معمولی یا سریع و یا اتوبوس استفاده کنید (صرف نظر از وسیله ای که انتخاب می کنید هر بار ورود به وسیله نقلیه عمومی ۱٫۴ یورو هزینه خواهد داشت). بلیط ها را می توانید از همه ایستگاههای مترو تهیه کنید. برای اتوبوس، حتی می توانید از راننده تقاضای خرید بلیط کنید.
راه حل بهتر تهیه بلیط پری ویزیت (با لهجه فرانسوی بخوانید) است. ۲۸ یورو برای پنج روز. این بلیط ها برای مناطق یک تا سه معتبرند. مثلا می توانید متروی شماره یک را بگیرید و ل.د.فانس یا همان نیویورک پاریس را در منطقه ۲ ببینید. همچنین می توانید آر.ای.آر شماره A را گرفته و در منطقه ۳ مجموعه باغ و کاخ سن.ژرمن را ببینید.کاسمسا ! اولین و بزرگترین سرویس سوال و جواب فارسی در جهان