سوال و جواب کاسمسا

اولین و بزرگترین سرویس سوال و جواب فارسی در جهان

جستجوی سوال و جواب

آرشیو سوالات

کاربر مهمان
این سوال در 304روز پیش در گروه خانواده و زندگی پرسیده شده

چگونه میزان شکر مصرفی روزانه را کاهش بدهیم؟

چگونه مصرف روزانه شکر را کاهش بدهیم؟

 

چه جایگزین های غذایی را می توانیم  داشته باشیم؟

ارسال کننده پاسخ چگونه میزان شکر مصرفی روزانه را کاهش بدهیم؟
این پاسخ در 304روز پیش توسط سجاد کریمی ارسال شده است

با نوشابه های شیرین خداحافظی کنید 

نوشابه ها منبع نیمی از شکر اضافه شده در یک رژیم معمولی هستند. اگر در برنامه غذایی شما نوشابه، چای شیرین و نوشیدنی های انرژی زا وجود دارد، اولین قدم این است که مصرف آن ها را کاهش دهید. نوشابه های شیرین را با آب معدنی گازدار یا نوشیدنی های بدون کالری جایگزین کنید. برای بهبود طعم می توانید از یک برش لیمو یا پرتقال استفاده کنید. اگر به نوشیدن چای یا قهوه شیرین علاقه دارید، مقدار شکر مصرفی را هر هفته به نصف کاهش دهید، تا جایی که به یک قاشق چای خوری برای هر فنجان برسد. 

از جایگزین های شکر استفاده نکنید 

ممکن است شما بخواهید با جایگزین کردن شیرین کننده های مصنوعی، کالری دریافتی را کاهش دهید. مطالعات نشان می دهد که جایگزین های شکر به کاهش وزن کمک نمی کنند. به علاوه از آن جایی که شیرین هستند (حتی شیرین تر از شکر معمولی)، هوس و وابستگی به شکر را افزایش می دهند.

 

آگاهانه بخورید 

هنگامی که میل دارید یک دونات یا شکلات بخورید، چند دقیقه با خود فکر کنید. آیا گرسنه هستید؟ یا استرس دارید؟ با فکر کردن به احساساتی که هوس های غذایی را ایجاد می کنند، می توانید به تدریج میل به مصرف شیرینی را کنترل کنید. گاهی اوقات یک استراحت کوتاه حین کار، قدم زدن یا صحبت با یک دوست، می تواند نیاز به مصرف شیرینی را از بین ببرد. در هنگام غذا خوردن، از کارهایی که باعث حواس پرتی می شود مانند تماشای تلویزیون یا صحبت با تلفن، اجتناب کنید.

 

مواد غذایی حاوی شکر را بشناسید

 

همیشه اطلاعات تغذیه ای و لیست ترکیبات درج شده روی بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها را بخوانید. اگر میزان شکر روی بسته بندی بیش از 8 گرم بود، به ترکیبات آن توجه کرده و در صورت وجود نوعی شکر اضافه شده، بسته را در قفسه بگذارید. 

وجود ساکارز، دکستروز، سوربیتول، مانیتول، عسل، مالتودکسترین، شربت ذرت یا هر نوع شربت دیگری در لیست ترکیبات غذایی، نشان دهنده شکر افزوده می باشد.کاسمسا ! اولین و بزرگترین سرویس سوال و جواب فارسی در جهان